کنترل از راه دور

واژه کنترل از راه دور به انگلیسی (remote control) گفته می‌شود. همچنین با نام‌های فراوان دیگری نیز خطاب می‌شود. به طور معمول دستگاه‌های کنترل از را دور برای صدور فرمان از فاصله دور برای تلویزیون یا دیگر وسایل مصرفی الکترونیکی مانند سیستم‌های استریو(stereo system) و دی وی دی پلیرها (DVD player) استفاده می‌شود. برای این قبیل وسایل دستگاه‌های کنترل از راه دور معمولاً از وسیله‌ای دستی همراه با کلیدهایی منظم برای تنظیم ساختارهای مختلف مانند شبکه‌های تلویزیون، شماره مسیر و صدا تشکیل شده‌است. در حقیقت برای اکثریت دستگاه‌های مدرن که چنین کنترل‌هایی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود، دستگاه کنترل از را دور دستی، دارای عملکردهای اجرایی بسیار وسیع تری نسبت به عملکردهای اولیه‌ای است که بروی خود دستگاه کنترل شونده تعبیه شده‌است. بسیاری از این دستگاه‌های کنترل از راه دور برای برقرای ارتباط از سیگنال‌های اینفرارد(infrared (IR) signals) و تعداد معدودی نیز از سیگنال‌های رادیویی (radio signals) استفاده می‌کنند.

ریموت کنترل در خانه هوشمند، تقریبا نقشی مشابه با سایر ریموت کنترلها را ایفا می کند. از اولین ریموت کنترلی که در سال ۱۹۵۵ توسط u.j.poli ساخته شد که در آن زمان کارمند شرکت تولید تلویزیون زنیت آمریکا بود، تا به امروز که این وسیله تغییرات مختلفی را از نظر عملکردی پشت سر گذاشته، هدف از استفاده از آن، کنترل تجهیزات و مدیریت آنها از فاصله ای دورتر از خود آن وسیله بود، وسایلی مثل تلویزیون، کولر، لوستر، پرده و …

ریموت کنترل در خانه هوشمند طبعاً نقش مهمتری را برعهده دارد زیرا میتواند به جای تمام ریموت های خانه استفاده شود حتی میتواند توسط کاربر برنامه ریزی شود بدین مفهوم که میتوان برای تک تک کلیدهای آن وظیفه یا شرح وظایفی را به صورت همزمان درنظر گرفت.
Image

آساایران

شرکت آسا ایران ارائه دهنده انواع سیستم های صوتی دزدگیر , تزئینات , شیشه دودی , ریموت کنترل , چرم دوزی فرمان و سردنده های تمامی خودروها با سالها سابقه در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

آسا ایران در جهت اسایش هرچه بیشتر مشتریان گرامی اقدام به ایجاد وب سایت اینترنتی نموده است تا محصولات خود را بطور جامع و کامل معرفی نماید .

اطلاعات تماس

آدرس : ستارخان ،روبروی برق آلستوم ، خیابان صحرایی ، خیابان دستبند غربی ، مجتمع توحید ، واحد 9 ، فروشگاه آسا ایران

تلفن : 44250083 - 44224737 - 44231093

09123381388 - 09128781388 - 09393381388

ساعت کاری :
شنبه تا پنج شنبه 9 صبح تا 20 
جمعه 10 تا 14

ایمیل : asairan3@gmail.com

ما را در گوگل مپ بیابید


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آسا ایران میباشد| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.